Bóg się rodzi…

Bóg się rodzi …

Pod takim hasłem w dniu 22 grudnia odbyło się, w „użyczonej” nam sali GOK, w towarzystwie zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, spotkanie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów naszego zespołu pod czujnym okiem ciała pedagogicznego w osobie Beaty Ucińskiej, Joanny Sulima-Flaszka, Edyty Majchrzak, Jolanty Kieruzel, Roberta Trojanowskiego, a dekorację jak zawsze wykonała p. Anna Tojanowska.

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia przenieśliśmy się myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem, by radować się z narodzin Jezusa i snując refleksje nad cudem Świętej Nocy. Betlejem jest tak blisko, bo tylko na odległość ludzkiego serca, na odległość otwartych szeroko ramion, na odległość dłoni otwartej i ofiarowuje nam nieskończone pokłady miłości, w dzieleniu się którymi powinniśmy być hojni. Słowo przeplecione pięknymi kolędami i pastorałkami wprowadziło nas w magiczny świąteczny czas.

Podczas spotkania życzyliśmy innym i sobie, abyśmy umieli w drugim człowieku odkryć człowieka, byśmy potrafili być sobie bliscy nie tylko w dni świąteczne, ale przede wszystkim w te zwykłe, byśmy umieli zapomnieć o urazach i skupili się na tym, co dobre i miłe, co niesie radość i pokój.

Spotkanie zakończyła pani v-ce dyrektor, przekazując ciepłe życzenia i angażując zebranych do wspólnego zaśpiewania kolędy.