Majowe świętowanie, czyli lekcja patriotyzmu w pigułce

Majowe święta wszystkim dobrze się kojarzą. Kilka dni wolnego, perspektywa odpoczynku, nadzieja na ładną pogodę i być może pierwszy w sezonie grill. Czy jednak o to w tym wszystkim chodzi? Jaka jest historia i początki Święta Pracy, Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja? O tym wszystkim nasi uczniowie mogli dowiedzieć się na wyjątkowej lekcji otwartej, którą  przygotował pan Wojtek, czyli ten, który w historycznych zakamarkach naszych dziejów porusza się pewnie i jest dla nas niebywałym ekspertem. Ci, którzy oglądali przygotowaną prezentację i słuchali pana od historii, mieli okazję dowiedzieć się, jakie były korzenie święta 1 maja, znaczenie Święta Flagi i to, jak ważnym wydarzeniem dla Polski było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Bo świadomość historyczna młodych pokoleń jest niezwykle ważna. Tym bardziej w czasach kiedy niedaleko nas, toczy się wojna.