2021-2022

Nasi uczniowie w II etapie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Od 10 stycznia 2022 roku rozpoczyna się II etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w Łodzi. Miło nam zakomunikować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły.

Bardzo serdecznie gratulujemy Krystianowi Cywińskiemu uczniowi kl. 8b, który wykazał się wspaniałą wiedzą aż z pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, geografii, biologii i historii. Krystianie – wielki szacunek!

Gratulacje należą się również uczennicy kl. 7 Wiktorii Sudoł – kwalifikacja z języka angielskiego oraz uczniowi kl. 6b Mateuszowi Bednarkowi – kwalifikacja z historii. Treści zawarte w testach konkursowych zawierają materiał całej szkoły podstawowej, dlatego dla uczniów klas młodszych są sporym wyzwaniem. Gratulujemy.

Krystianowi, Wiktorii i Mateuszowi życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Warto pobawić się w pisarza, warto być twórczym i kreatywnym

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach literackich organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie.

Nasze uczennice Maja Grabarz(kl.6b) i Ania Stasiak (kl.8a) jako jedyne pokusiły się o napisanie prac literackich, a ich talent został dostrzeżony i doceniony przez jury konkursowe. Maja otrzymała wyróżnienie w konkursie „Bajka dla siostrzyczki i braciszka”, natomiast Ania uzyskała III miejsce w konkursie „Książki na medal”.

Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy i jesteśmy z nich dumne. Godnie reprezentowały naszą szkołę i mamy nadzieję, że ich osiągnięcia staną się inspiracją dla innych uczniów w przyszłorocznych edycjach konkursów 🙂

(JS-F)

Sportowe osiągnięcia naszych uczniów

– I Rzut Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej LZS

W poprzedni piątek, tj. 24 września 2021r. w Powiatowym Centrum Sportowym w Bełchatowie odbyły się zawody wojewódzkiej ligi lekkoatletycznej LZS szkół podstawowych. Nasza szkoła wystawiła czterdziestu uczniów w większości konkurencji. Miejsca medalowe zajęły: 

  • Weronika Koćmierowska- II msc. w skoku wzwyż 
  • Nikola Spychała- III msc. w rzucie piłeczką palantową 
  • Wiktoria Moszyńska- III msc. w bieg na 100m. 

Szkoła nagrodzona została pucharami za współzawodnictwo  

w lidze za sezon 2020/2021: 

  • III msc. we współzawodnictwie dziewcząt 
  • III msc. we współzawodnictwie szkół.