Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

103 lata – tyle czasu minęło odkąd nasz kraj odzyskał niepodległość.

Ile tak naprawdę znaczy wolność, wiedzą tylko Ci, którzy o nią walczyli…

My, dzieci pokolenia, które żyje w wolnym kraju, musimy pamiętać o poświęceniu naszych przodków, pamiętać o tym, że wolność nigdy nie jest dana na zawsze, że o jej posiadanie trzeba dbać. Także poprzez znajomość historii, którą doskonale podzielili się w trakcie uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły. W przygotowanej przez p. Wojtka Foręca inscenizacji w dużym skrócie ukazali to, co przyczyniło się do zniewolenia Polski i drogę Polaków do niepodległego, wolnego kraju. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna, która była dziełem  p. Roberta Trojanowskiego, p. Joli Kieruzel i naszych szkolnych, zdolnych śpiewaków. Całości dopełniła piękna dekoracja przygotowana przez p. Anię Trojanowską  i p. Wojtka. W trakcie apelu wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 zaśpiewali hymn państwowy. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Aneta Grabarz, która podkreśliła znaczenie święta 11 listopada. Pani Dyrektor ogłosiła również wyniki konkursu dla klas na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy.