16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Czy nasi uczniowie wiedzą, co oznacza to wcale niełatwe słowo? Na pewno tak. W zrozumieniu na czym polega bycie tolerancyjnym, pomogła im przygotowana przez panią Edytkę i panią Magdę gazetka na szkolnym holu i zajęcia na świetlicy. Świetliczanie z wielkim zapałem rozwiązywali krzyżówkę. Nie tylko dlatego, że pierwsza para miała obiecana nagrodę 😉 Kiedy skończyli pracę nad diagramem, ruszyli w poszukiwania tajemniczego hasła. To poszło im błyskawicznie! Żeby lepiej zrozumieć, na czym polega tolerancja – szukali określeń jej pokrewnych. Na koniec zajęć świetliczanie malowali obrazki symbolizujące tolerancyjną ludzkość 🙂 Temat tolerancji pojawiał się także na innych dzisiejszych lekcjach – języku polskim i godzinach wychowawczych. Opowiadania i wiersze stały się podstawą  do snucia rozważań o znaczeniu tolerancji. Postawie, która sprawia, że świat jest piękniejszy 🙂

Bądźmy tolerancyjni!