WYNIKI KONKURSU ŚWIETLICOWEGO „MÓJ PLUSZAK”
W konkursie nagrodzeni zostali:
w kategorii klas I-III
I miejsce
Kornelia Kamieniak i Marta Pluta
II miejsce
Amelia Potębska i Szymon Rojszczak
III miejsce
Wiktoria Piotrowicz i Zuzia Oziembłowska
W kategorii klas IV-VIII
I miejsce
Olek Sikora
II Miejsce
Piotr Burzyński i Zuzia Szataniak
III miejsce
Kaja Płuciennik i Natalia Pruchnicka
——————-
II Rzut Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej – nasze sukcesy
26.05.2026 w Bełchatowie odbył się II Rzut Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej.
I nie mogło nas tam zabraknąć

Tradycyjnie wróciliśmy z medalami

Na podium stanęli:

1 miejsce w biegu na 100 m – Natalia Cybułka,

1 miejsce w biegu na 200 m – Adam Wlazłowski,

2 miejsce Zuzia Mizera w skoku w dal,
Filip Kubiak w pchnięciu kulą,

3 miejsce sztafeta 4x100m dziewcząt (Natalia Cybułka, Julia Bzikowska, Martyna Bartosik, Weronika Bieńkowska).
DUMA NAS ROZPIERA!!!
Nasi finaliści XXIV Powiatowego Konkursu ,,Książka- obiekt artystyczny”
Finał XXIV Powiatowego Konkursu ,,Książka- obiekt artystyczny” za nami. Udział uczniów naszej szkoły stał się już tradycją, co niezmiernie cieszy. W tym roku dostarczyliśmy aż 12 pięknych prac, które były efektem niebywale skrupulatnej i misternej pracy. Trzy z nich nie uszły uwadze jury i zostały nagrodzone.
Natalia P.z kl.4a zdobyła 3 miejsce, a Iga T.z kl.4a i Patryk K.z kl 6b wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!
Gratulujemy również pozostałym uczniom z naszej szkoły, którzy poświęcili czas i serce na wykonanie pracy. Sam udział w przedsięwzięciu jest już sukcesem. Cieszymy się z Waszego zaangażowania, cieszą nas Wasze ambicje. Jednocześnie wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogły (Wasze polonistki

)zawieźć jeszcze więcej rękodzieł Waszych polonistyczno- artystycznych zdolności.
Gratulujemy

Serdeczne podziękowania za pomoc w odebraniu nagród kierujemy do Mam

naszych finalistów.
————————————–
Wielkie gratulacje dla Oliwii!
20 kwietnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Klukach odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,Anglomaniach 2026”. Do konkursu przystąpiło aż 120 uczniów z powiatu bełchatowskiego.
Uczennica naszej szkoły Oliwia Wyczachowska zajęła I miejsce w swojej kategorii klasowej przechodząc przez trzy kolejne etapy. Na początek wszyscy uczniowie przystąpili do zadań testowych obejmujących umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość słownictwa i gramatyki. W następnej części już tylko z 18 zakwalifikowanych uczniów miała przyjemność czynnie uczestniczyć w rozmowie prowadzonej z native speakerem. I tutaj Oliwia zachwyciła całą komisję konkursową i przeszła do części finałowej, w której zmierzyła się z pytaniami z wiedzy kulturowej. Można zatem stwierdzić, że dla naszej uczennicy było to coś w rodzaju ,,a piece of cake” ☺
Słowa uznania należą się również Filipowi Nowakowi z klasy 4b, który wykazał się dużymi umiejętnościami, przechodząc do części drugiej konkursu.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
Do konkursu sprawdzającego kompetencję kulturową i realioznawczą anglojęzycznego obszaru językowego przystąpiło ośmioro uczniów klas ósmych.
Test uwzględniał znajomość geografii fizycznej i politycznej, symboli narodowych, struktury państwa, tradycji i obyczajów, historii i postaci historycznych a także zawierał pytania obejmujące kulturę i sztukę.
W w/w dziedzinie najszerszą wiedzą mogą się pochwalić zwycięzcy:
- Bartłomiej Wolnowski – I. msc. kl. 8b
- Antoni Ludwiczak – II. msc. kl. 8b
- Michał Ciężki – III.msc. kl. 8b
Najlepszym gratulujemy, a sobie życzyłybyśmy godnych następców.
Organizatorzy: UK i IK
————————————–
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
W dniu 15 kwietnia 2026 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bełchatowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”


.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów wyłonionych w eliminacjach gminnych: Maria Kędziak (kl. 7a), Marta Pluta (kl. 3a) oraz Jakub Podgorniak (kl. 3a)



.
W II kategorii wiekowej (klasy V–VIII szkół podstawowych) Maria Kędziak odniosła sukces, zajmując

3 miejsce na szczeblu powiatowym.
Młodsi uczestnicy – Marta Pluta oraz Jakub Podgorniak – nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu, jednak ich zaangażowanie i włożony wysiłek zasługują na uznanie


. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Podczas wydarzenia ogłoszono również wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Związku OSP RP pt. „Młodzież zapobiega pożarom”


Wyróżnienia w swoich kategoriach otrzymały uczennice naszej szkoły:
• w II grupie wiekowej (klasy I–IV) – Iga Pruchnicka
• w III grupie wiekowej (klasy V–VIII) – Nadia Majchrzak
———————————————
Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”
W naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, skierowany do uczniów klas I–III.
Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, kształtowanie dykcji
oraz zachęcanie dzieci do obcowania z literaturą.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane przez organizatorki fragmenty tekstów, wykazując się nie tylko poprawnością czytania, ale także odpowiednią intonacją i interpretacją.
Jury oceniało płynność, wyrazistość oraz ogólny wyraz artystyczny wystąpień.
Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, dlatego wybór laureatów nie był łatwy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego rozwijania pasji czytelniczych!
————————-
Złoto i brąz w Spale!
Jak co roku rywalizowaliśmy na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale
podczas Indywidualnych Halowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkoatletyce.
Zawody zorganizowano dla uczniów szkół podstawowych (roczniki 2011 i młodsi).
Wzięło w nich udział ponad 550 zawodników z 47 drużyn!
Nasza reprezentacja wystąpiła w mocno „okrojonym” składzie ze względu na wyjazd
naszych sportsmenek – ósmoklasistek do Grecji.
Ich młodsi koledzy zadbali jednak o to, abyśmy do szkoły nie wrócili z pustymi rękami.
Adam Wlazłowski zdobył pierwsze miejsce w biegu na 200m w kategorii U14

.
Sztafeta 4x200m chłopców w kategorii U14
w składzie Oskar Janus, Tomasz Fułczyński, Jan Ławniczek, Adam Wlazłowski wywalczyła 3 miejsce

.
Szacunek dla Tomka i Janka, którzy kilka minut wcześniej przebiegli dystans 1000m,
dodatkowo Janek w tym składzie wystąpił po raz pierwszy.
Brawo

——————————
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu matematycznego „Leon” dla klas I–III
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu


Kategoria klas pierwszych

I miejsce – Kuba Pietruszka

II miejsce – Natasza Ochocka, Franek Ciekański

III miejsce – Mikołaj Sivchenko, Basia Kuberska


Kategoria klas drugich

I miejsce – Szymon Pędziwiatr, Lena Nowak

II miejsce – Iga Pruchnicka

III miejsce – Jan Knapik, Szymon Rojszczak


Kategoria klas trzecich

I miejsce – Julia Patyk

II miejsce – Ada Kamieniak

III miejsce – Szymon Szmańda

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
———————————-
Szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
W rywalizacji brali udział uczniowie w dwóch grupach wiekowych.



W I grupie wiekowej (klasy 1–4) zakwalifikowali się:

Jan Kopacki (kl. 2b)

Jan Knapik (kl. 2b)

Igor Witczański (kl. 2b)

Jakub Podgórniak (kl. 3a)

Marta Pluta (kl. 3a)

Ada Kamieniak (kl. 3a)

W II grupie wiekowej (klasy 5–8) zakwalifikowali się:

Tomasz Kowalski (kl. 7a)

Weronika Stolarczyk (kl. 7a)

Maria Kędziak (kl. 7a)

Tomasz Fułczyński (kl. 6a)

Julian Owczarek (kl. 7a)

Wiktoria Konieczka (kl. 7a)
Nasi uczniowie w Plebiscycie Powiatowego Zrzeszenia LZS
Będziemy się chwalić naszymi utalentowanymi uczniami 😍
Adam Wlazłowski oraz Weronika Bieńkowska sportowym odkryciem roku 2025 w Plebiscycie Powiatowego Zrzeszenia LZS.
Duma nas rozpiera!!! ❤️
Sukces naszych uczniów w XVIII edycji programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”
28 października dwoje uczniów naszej szkoły – Laura Dziedzic i Szymon Rojszczak z klasy 2a – reprezentowało szkołę w XVIII edycji programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, która odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie.
Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, zdobywając maksymalną liczbę punktów w teście teoretycznym, oraz świetną sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych, które przypominały egzamin dla kandydatów do Policji.
W rywalizacji wzięło udział 18 szkół z powiatu bełchatowskiego, a nasza drużyna zajęła 8. miejsce, co jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy.
Serdecznie gratulujemy Laurze i Szymonowi za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz wspaniały wynik w konkursie.
—————————————————————-
Nasze sukcesy w I Rzucie Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej LZS
1 października, mimo nieco kiepskiej pogody, naszym uczniom nie zabrakło wytrwałości i woli walki o zwycięstwo


.
Dzięki ich staraniom w I Rzucie Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej LZS zostaliśmy wyróżnieni nie tylko 2 miejscem we współzawodnictwie sportowym szkół za sezon 2024/25.
Naszym sportowcom udało się stanąć na podium. Medalowe lokaty zdobyli:
– w biegu na 60m – Kemuś Aleksander 3 miejsce,

– w biegu na 200m – Wlazłowski Adam 1 miejsce,

– w biegu na 300m – Cybułka Natalia 1 miejsce

i Bartkowiak Mateusz 3 miejsce

,
– w pchnięciu kulą – Kałużny Brajan 3 miejsce

,
– w skoku wzwyż – Mizera Zuzia 1miejsce

, Weronika Bieńkowska 2 miejsce

i Tkaczyński Franek 1 miejsce

,
Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!