Dzień Liczby Pi

  14 marca 2024r., w naszej szkole, odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, które zgromadziły uczniów oraz nauczycieli w jednym miejscu, aby uczcić tę wyjątkową datę w kalendarzu matematyki. Impreza miała charakter konkursowy, który miał na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby i zadania, ale również fascynująca przygoda pełna zabawy.

Rozpoczęcie uroczystości należało do Mileny Osińskiej i Małgosi Ochockiej, które serdecznie przywitały wszystkich zgromadzonych oraz zaprezentowały program wydarzenia. Następnie Jury, w składzie Pani Dyrektor Aneta Grabarz, Pani Wicedyrektor Agata Majchrzak ,Pani Małgorzata Marciniak i pani Ilona Kamieniak, zostało przedstawione, które miało oceniać poszczególne konkurencje.
Pierwszym zadaniem, które zostało przedstawione grupom, było zaprezentowanie „żartu o matematyce”. Każda grupa miała okazję zaprezentować swój dowcip, a publiczność gorąco reagowała na każde wystąpienie.
Kolejną konkurencją było przedstawienie reklamy matematyki. Każda grupa miała dwie minuty na przygotowanie pomysłów i prezentację, w której miała przekonać publiczność, dlaczego matematyka jest fascynująca i ważna. Reklamy były kreatywne i zabawne, a uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem.
Następnie odbyła się gra w skojarzenia, w której każda grupa miała okazję udowodnić swoją wiedzę i szybkość myślenia. Uczniowie musieli podać skojarzenie do podanych przez prowadzących słów, co sprawiło wiele radości zarówno uczestnikom, jak i publiczności. Kolejnym punktem programu była prezentacja przygotowana przez uczennicę Milenę Osińską z klasy 7b, która została serdecznie przyjęta przez wszystkich obecnych.
Ostatnim zadaniem był quiz z wiedzy o liczbie pi, który składał się z 20 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat liczby pi, co sprawiło wiele emocji i zaangażowania. Po zakończeniu konkurencji przyszedł czas na podsumowanie punktów oraz ogłoszenie wyników. Jury dokładnie oceniło wszystkie wystąpienia i przyznało punkty poszczególnym grupom.
Po zakończeniu konkurencji przyszedł czas na podsumowanie punktów oraz ogłoszenie wyników. Jury dokładnie oceniło wszystkie wystąpienia i przyznało punkty poszczególnym grupom. Wspomnieliśmy jeszcze o konkursie w rozwinięcia dziesiętnego liczby pi w którym: 1 miejsce Igor Wlazłowski (111), 2 miejsce Zofia Ławniczek (90), 3 miejsce Milena Buczek (60)
Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi w naszej szkole były nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji społeczności szkolnej oraz promocji matematyki jako fascynującej dziedziny nauki. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, impreza odbyła się w wesołej i przyjaznej atmosferze, pozostawiając po sobie wiele pozytywnych wspomnień oraz inspirując do dalszego odkrywania tajemnic matematyki.