I Bełchatowski Kongres Młodzieży – Region Łódzki w obliczu transformacji.

Przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej na I Bełchatowskim Kongresie Młodzieży – Region Łódzki w obliczu transformacji.
28 lutego, męska część SU – Przemek S. i Igor W. wraz z opiekunką, p. Joanną S-F – uczestniczyli w I Bełchatowskim Kongresie Młodzieży dotyczącym transformacji energetycznej naszego regionu. Organizatorem kongresu była Młodzieżowa Rada Miejska
w Bełchatowie, a honorowym patronatem przedsięwzięcie to objęła prezydent Miasta Bełchatowa – Mariola Czechowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego, w imieniu którego wystąpił wicemarszałek – Zbigniew Zięba. Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze i podzielone było na panele tematyczne:
– ,,Akcja transformacja! Ile można zyskać i jak nie stracić?”
– ,,Młody biznes”
– ,,Korzyści z kształcenia zawodowego”
– ,,Rozwój przedsiębiorczości społecznej w aspekcie tworzenia nowych miejsc pracy
w procesie sprawiedliwej transformacji regionu”
– ,,Rola lokalnych ośrodków akademickich w transformacji regionu. Energia odnawialna dawniej i dziś”.
Wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że tematyka nie na szkołę podstawową, a jednak! Przecież to właśnie pokolenie, które kształcimy będzie odpowiedzialne za naszą przyszłość, za to jak nasz region – ten, w którym, żyjemy- będzie wyglądał i funkcjonował. Nie od dziś wiadomo, że przyszłość leży w rękach młodego pokolenia.
Ostatnim punktem przedsięwzięcia było zwiedzanie Ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy, która wywarła na nas duże wrażenie.
Zdobyliśmy nowe doświadczenie, mieliśmy możliwość wysłuchania kilku ciekawych prelekcji i doszliśmy do wniosku, że warto brać udział w takich inicjatywach, bo przecież ,,nic o nas bez nas”.