Idą święta, idą święta – warsztaty integracyjne.

W dniu 13.12.2023r. już po raz kolejny odbyły się świąteczne warsztaty integracyjne. Wzięli w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wiązowej oraz w Ruścu. Tematem przewodnim było sensoryczne doświadczenie klimatu świąt Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć przygotowywane były różne naturalne ozdoby choinkowe m.in. renifer z lasek cynamonowych, aromatyczne pomarańcze i cytryny nadziewane goździkami, niezwykle intensywnie pachnące anyżowe gwiazdki zawieszane na złotych nitkach, nasączone wonnymi olejkami sosnowe szyszki. Choinkę oplotły oryginalne łańcuchy z makaronu, a wrażeń dźwiękowych dostarczyły zawieszone na nią dzwoneczki. Zwieńczeniem tego dzieła było zawieszenie pierniczków, ozdobionych samodzielnie przygotowanym lukrem i udekorowanych kolorowymi posypkami. Choinka, jak widać powstała z kilku połączonych ze sobą patyków, co podkreśla naturalność i przystępność samodzielnego wykonania takiej ozdoby. Uczniowie wykonali również własną choinkę na patyku oraz pomalowali gipsowe dekoracje świąteczne. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty ufundowane przez GOPS w Ruścu. E. P-J., J.P., M.K.