Kartka z okazji święta

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole pamiętamy o tej dacie i podejmujemy różne akcje, dzięki którym podnosimy świadomość społeczeństwa na ten temat. Każdy człowiek, mimo swoich ograniczeń, ma takie samo prawo do życia i szczęścia, i wymaga równego traktowania. Na terenie naszej gminy znajduje się placówka, w której osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce rozwoju. To Kuźnia Życzliwości, gdzie wiele osób wielorako niepełnosprawnych uczy się funkcjonować we współczesnym świecie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo dużo kartek z życzeniami, z przeznaczeniem właśnie dla uczestników WTZ w Dąbrowie Rusieckiej. Wykazali się wielką empatią. Zamieścili na nich wiele ciepłych i miłych słów, życząc im wiary w siebie, siły do pokonywania trudności dnia codziennego oraz odwagi w realizacji swoich planów i marzeń.
Pocztówki zostały przekazane do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, gdzie spotkały się z miłym przyjęciem.
Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom składamy wielkie podziękowania. Pamiętajcie – dobro wraca 😉
E.P-J, J.P., M.K.