Witamy w gronie uczniów :)

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to ważne i podniosłe wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Dnia 25 października uczniowie klasy 1a i 1b rozpoczęli uroczystość inscenizacją pt. „Ołówek do pasowania”. W spektaklu uczestniczyli aktywnie widzowie, pani dyrektor Aneta Grabarz, wychowawczynie, panie woźne oraz uczniowie starszych klas, którzy wcielili się w postać bociana, bocianowej oraz grona pedagogicznego. W oczekiwaniu na odnalezienie ołówka pierwszoklasiści zostali poddani egzaminowi. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności zdobyte w pierwszych tygodniach nauki. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Ruścu dokonała dyrektor Aneta Grabarz. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, symboliczne upominki od rodziców i starszych kolegów. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich rodziców. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego i spokojnego roku szkolnego 2023\2024.