Pasowanie na czytelnika Gminnej Biblioteki

W poniedziałek 17 kwietnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika Gminnej Biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki, ołówki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.