O muzyce w Bibliotece Gminnej

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Jest też naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka.
Aby rozwijać w dzieciach aktywność muzyczną i zainteresowanie muzykowaniem, p. Marta Ochocka zorganizowała spotkanie uczniów klasy 3a z Panem Wiesławem Brzozowskim – instruktorem muzyki w GOK w Ruścu.
Pan Wiesław Brzozowski na żywo prezentował brzmienie przyniesionych instrumentów, a następnie pozwolił uczniom samodzielnie zagrać na wybranym instrumencie. Zwieńczeniem spotkania było wspólne muzykowanie przy słowach piosenki „Stokrotka”. Uczniowie z z ogromnym zaciekawieniem i pełni zaangażowania uczestniczyli w spotkaniu.
Dziękujemy Panu Wiesławowi Brzozowskiemu 🎷🪗🪕 oraz Pani Marcie Ochockiej za możliwość uczestniczenia w tak ciekawych zajęciach.