„Wielkanoc. Święto tych, którzy mają nadzieję”

„Wielkanoc,
Święto tych, którzy mają nadzieję”
Pod takim hasłem w dniu 5 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która zgromadziła społeczność uczniowską, grono pedagogiczne i zaproszonych gości, a przygotowana została przez wybranych uczniów z klasy 1ab, 4, 5ab, 7b oraz 8 pod okiem pani Joanny, Beaty, Edyty.
Montażem słowno – muzycznym nawiązaliśmy do kolejnej już rocznicy śmierci wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II, którego słowa nie straciły nic na swej aktualności, bo dotykają spraw najistotniejszych dla każdego z nas. Rocznica śmierci Jana Pawła II nakłada się na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. To przecież Ojciec Święty pokazał nam, że wiara prowadzi do życia, że pozwala iść przed siebie z nadzieją i miłością i to jest piękna droga. Oby przesłania Św. Jana Pawła II towarzyszyły nam nie tylko z okazji Dnia Papieskiego, rocznicy Jego śmierci, ale każdego zwykłego dnia. Uczmy się z tych zwykłych dni czynić dni NIEZWYKŁE.
W części świątecznej wykonawcy mówili o znakach, pod osłoną których przeżywamy te jakże ważne święta. Występujący słowem i piosenką przypomnieli symbole, zwyczaje i obrzędy świąteczne oraz ich rolę w naszym życiu. Nie zabrakło „akcentu wodnego”, bo Jaś i Ludwik pokropili dziewczęta, żeby rosły jak perełki, żeby nie miały w nosie muszek, żeby zawsze były piękne i młode.
Całości dopełniły – dekoracja wykonana przez Panią Anię Trojanowską i śpiew niezastąpionej scholi, prowadzonej przez Panią Jolę. Atmosfera i przeżycia zbudowane dzięki słowu, piosence i symbolicznemu obrazowi są niesamowite i niepowtarzalne. Chciałoby się wierzyć, że zostaną docenione przez wszystkich uczestników wydarzenia.
Na zakończenie części artystycznej padły bardzo ważne słowa. Przekujmy je na świąteczne życzenia:
„Wielkanoc,
Święto tych, którzy mają nadzieję,
Tych, którzy nie lękają się nocy
I tych, co wierzą, że przed śmiercią
Skutecznie chroni miłość”.
Ostatnim punktem spotkania, bardzo oczekiwanym przez uczniów, było rozdanie nagród
w konkursach, które odbyły się w ostatnim czasie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, podobnie jak tym, którym się nie udało zdobyć nagrody, ale w konkursach wystartowali – samo zgłoszenie pracy do konkursu jest już naprawdę bardzo dużym osiągnięciem. Zawsze trzeba wierzyć
i nie poddawać się w dążeniu do celu.
Z serdecznym wielkanocnym pozdrowieniem – J.S-F., E.M., B.U.