Wizyta w banku

W miniony czwartek klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami odwiedziły lokalną placówkę bankową w ramach realizacji bloku tematycznego „Uczymy się oszczędzać”. Uczniów przywitała Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego p. Barbara Kociuga. Pokazała im kolejne stanowiska pracy w banku, przedstawiła panie tam pracujące i omówiła pełnione przez nie funkcje. Uczniowie utrwalili sobie pojęcia: budżet, rachunek, planowanie wydatków. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się spotkanie z bankowym informatykiem, który zademonstrował uczniom urządzenia ułatwiające pracę w banku: bankomat, maszynę do liczenia banknotów, komputer oraz serwerownię bankową. Chętnie udzielał odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Podsumowaniem wycieczki było dokonanie wpłaty w bankomacie z wykorzystaniem linii biometrycznej dłoni.