ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mówimy o autyzmie w całej Polsce. Tego dnia chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Z tego względu na korytarzu naszej szkoły pojawiła się gazetka informująca,  czym on jest i jak można pomóc dzieciom autystycznym. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. To ogromny problem społeczny, który dotyka tysiące dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia.

Akcja „Na niebiesko dla autyzmu” jest organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. Wśród obiektów, które z tej okazji co roku zmieniają swój kolor na błękitny znajdują się m.in. : Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Empire State Building
w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney. Nasza szkoła chciała również dołożyć swoją cegiełkę w tej akcji.