Mistrz pięknego czytania

22 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania klas I-III”. Jego celem była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, prezentacja własnych umiejętności, porównanie ich z umiejętnościami innych, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Podczas prezentacji ocenie  podlegały: płynność i poprawność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: mistrz klasy I, mistrz klasy II oraz mistrz klasy III. Po przeprowadzonych wcześniej eliminacjach klasowych w konkursie wzięło udział 20 osób, które walczyły o miano mistrza w swojej kategorii. Każdy z uczestników miał za zadanie zachwycić czytaniem Jury, a w składzie:
– dyrektor ZS-P w Ruścu – pani Aneta Grabarz
– wicedyrektor – pani Agata Majchrzak
– nauczycielki: pani Anna Kubiak oraz pani Małgorzata Nowak.
Zadanie nie należało do łatwych. Uczestników ogarniała trema, ale wspaniale potrafili ją opanować .
Konkurs pięknego czytania pozwolił uczniom obcować z literaturą piękną, rozbudzić ich wrażliwość na piękno słowa oraz kształcić umiejętność płynnego czytania.
Zwycięzcom gratulujemy. 🙂👏
Zostaną oni nagrodzeni podczas wielkanocnego apelu.

E. M. oraz T. Ł.