„Przy wigilijnym stole”

Pod takim hasłem dn.17 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie bożonarodzeniowe. W sali gimnastycznej, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, zebrała się społeczność uczniowska, nauczyciele, dyrekcja i zaproszeni goście. Grupa uczniów naszej szkoły, począwszy od zerówki, skończywszy na klasie ósmej – przygotowała pod opieką p. Joanny Sulimy- Flaszka, p. Beaty Ucińskiej, p. Edyty Majchrzak, p. Jolanty Kieruzel, p. Roberta Trojanowskiego i p. Anny Trojanowskiej – refleksyjny montaż słowno – muzyczny, który przypomniał historię Bożego Narodzenia, jego przesłanie i obrzędy towarzyszące tej tak ważnej w naszym życiu tradycji.

Występujący nawoływali, by zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, w biegu szalonym, by uciszyć myśli, by nie przegapić tego, co ważne, dobre i piękne, by wreszcie przestać patrzeć w siebie, a pomyśleć o człowieku, który jest od nas na odległość wyciągniętej ręki, odłamać dla niego kruszynę chleba, by w świąteczną noc nie było samotnych, by każdy z każdym dzielił się dobrym sercem, by ktoś zamknięte drzwi otworzył.

Nie obyło się bez pięknych życzeń skierowanych zarówno przez uczniów, jak i przez panią Dyrektor, która podziękowała jednocześnie darczyńcy zaproszonemu na szkolną uroczystość, a który dzieli się z naszymi uczniami swoim „złotym sercem” obdarowując paczkami dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia.

JSF