Mikołajkowy wyjazd do Łodzi klas drugich

6 grudnia 2021 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę do Łodzi. W teatrze Pinokio obejrzeli spektakl pod tytułem „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.” W nietuzinkowy sposób uczniowie przenieśli się w świat bohaterów lektury i poznali odpowiedź na odwieczne pytanie „Gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki?” Obejrzany spektakl to odrobina kryminału oraz bajka z morałem i szczęśliwym zakończeniem. Po wizycie w teatrze wycieczkowicze zjedli posiłek w McDonald, a następnie udali się do Eksperymentarium w Manufakturze. Podzieleni na grupy – jedni uczestniczyli w warsztatach filmowych, podczas których samodzielnie projektowali i wykonywali wymyśloną przez siebie bajkową postać, drudzy zaś odwiedzili miejscowe Eksperymentarium. Łącząc naukę z zabawą poznali wiele ciekawostek z dziedziny fizyki. Zwieńczeniem pobytu w Eksperymentarium było rozwiązywanie w grupach zagadek Einsteina. Po tak intensywnym dniu, obfitującym w mnóstwo wrażeń, wróciliśmy szczęśliwie do domu.