Niebiesko nam :) Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.

Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

Nasza szkoła, kolejny już raz, w 100% przyłączyła się do akcji obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. 19XI2021 r. uczniowie i nauczyciele, by uczcić w/w wydarzenie, mieli na sobie kolor blue. W salach lekcyjnych królowały niebieskie balony oraz gazetki ścienne, dotyczące praw dzieci. Podczas zajęć prowadzący wykorzystali materiały, które przybliżyły dzieciom i młodzieży ich prawa. Pomocne okazały się quizy oraz filmiki przesłane przez UNESCO.

Organizatorzy szkolnego dnia blue bardzo dziękują za przyłączenie się do w/w eventu.