Spotkanie uczniów klas I-III z panią Ewą Chotomską

W dniu 10.11.2021 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z panią Ewą Chotomską – znaną scenarzystką programów telewizyjnych: „Tik – Tak”, w którym występowała jako Ciotka Klotka, „Fasola”, „Domowe przedszkole”, „Młynek”. Jest również reżyserką, założycielką słynnego zespołu dziecięcego „Fasolki”, autorką książek i tekstów piosenek dla dzieci oraz laureatką Orderu Uśmiechu. Uczestnikami byli uczniowie z klas

I – III. Głównymi organizatorami tego wydarzenia były dyrekcja i biblioteka Szkoły Podstawowej w Ruścu.

Po oficjalnym powitaniu Gościa przez panią Małgorzatę Nowak, autorka zaangażowała dzieci do zabawy w rymy, rozwiązywanie zagadek, zachęcała także do czytania książek. Wielokrotnie cytowała fragmenty własnych utworów oraz swojej mamy – Wandy Chotomskiej. Ponadto rozmawiała z dziećmi o zwierzętach, które stały się bohaterami jej książek, jak pies Felek Pareras czy zając Poziomka. Uczniowie mieli okazję również wziąć udział we wspólnych zabawach ruchowych oraz wysłuchaniu i zaśpiewaniu piosenek z repertuaru zespołu „Fasolki”.

Na zakończenie była możliwość zakupu książek i płyt pani Ewy Chotomskiej, które podpisywała rymowaną dedykacją. Panowała niezwykła atmosfera i dla wszystkich było to niezapomniane spotkanie.