W krainie dinozaurów, czyli o wizycie pierwszo- i trzecioklasistów w Krasiejowie

W dniu 19.10.2021r. uczniowie klasy 1. i 3. wybrali się na wycieczkę do Krasiejowa, by zwiedzić park dinozaurów. Pogoda tego dnia dopisywała, więc wyprawa zapowiadała się interesująco.

Zwiedzanie Jura Parku rozpoczęliśmy od podróży pociągiem czasu, dzięki temu mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak nasza planeta zmieniała się na przestrzeni wieków. Następnie, podczas spaceru, mieliśmy okazję podziwiać różne dinozaury, które żyły
w poszczególnych okresach geologicznych.  Odwiedziliśmy też pawilon, w którym pod szklaną podłogą oglądaliśmy efekty pracy studentów archeologii Uniwersytetu Opolskiego – odkryte na tym terenie kości dinozaurów. Kolejny punkt programu to wizyta w oceanarium, gdzie dzięki specjalnym okularom mieliśmy okazję podziwiać prehistoryczne stworzenia morskie w 3D.   Niesamowite wrażenia wywołał rekin, który swoją szczęką „chciał przebić szklany ekran”. ;o) Wiele emocji dostarczył nam również seans w kinie 5D. Niezaprzeczalnie jednak największą atrakcją był przystanek na placu zabaw, gdzie do woli korzystaliśmy ze zjeżdżalni, huśtawek, ogromnej pajęczyny oraz zjazdu linowego.  Nieodzownym punktem każdej wycieczki jest zawsze zakup pamiątek, co uczyniliśmy z radością. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ruśca. Z całą pewnością tę wycieczkę możemy zaliczyć do udanych!