Dzień Rodziny

5 czerwca w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się impreza środowiskowa z okazji Dnia Rodziny, którą we współpracy z dyrekcją szkoły zorganizowała Rada Rodziców.

Uroczystość otworzyła p. Dyrektor Aneta Grabarz. W swojej wypowiedzi nawiązała do genezy tego święta, które ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Pierwszy Światowy Dzień Rodziny obchodzony był w 1984 roku. Celem tego święta jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Pani Dyrektor złożyła rodzicom serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i radości życia i satysfakcji z bycia rodzicem i opiekunem.

Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Ucińska, która również podkreśliła znaczenie tego święta i życzyła wszystkim rodzicom radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Kolejnym punktem był montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klas I – III. Uczniowie pięknie zaprezentowali się przed swoimi rodzicami w skeczach, scenkach, recytacji i w pięknych utworach wokalnych. Na zakończenie występów wręczyli swoim rodzicom podarunki – pudełeczka ze słodką niespodzianką.

Dalsza część imprezy odbyła się na szkolnym boisku. Rada Rodziców pod kierunkiem Pani Beaty Ucińskiej przygotowała wiele atrakcji dla dzieci. Zabawę prowadziły zaproszone animatorki. Były zabawy z chustą animacyjną , fotografie z misiem, dmuchańce. Radości było co nie miara. Wszyscy mogli skorzystać z pysznego poczęstunku. Były ciasta, hot-dogi, ciepłe i zimne napoje. Wśród dzieci najbardziej popularna była wata cukrowa.

W tym dniu nasze szkolne boisko staraniem przewodniczącej Rady Rodziców zostało pięknie ozdobione kolorowymi kwiatami i serduszkami namalowanymi wcześniej przez uczniów klas młodszych na zawieszonych banerach.

To wyjątkowe czerwcowe popołudnie było okazją do spotkania rodziców i dzieci, wspólnej zabawy, rozmów i równocześnie przypomnienia, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka.

Opracowała:

Teresa Łudczak