Na ,,tapecie” ,,Hobbit”

29 maja grupa uczniów z kl.5,6A i 6B udała się wraz z opiekunkami – p. Joanną, p. Beatą i p. Julitą do Bełchatowa – do Gigantów Mocy – na spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
Przedstawienie oparte było na motywach powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”, a jego myśl przewodnia to: walka dobra ze złem. Widzowie mogli wynieść dla siebie jeszcze inne cenne nauki, że, np. złoto może zaślepić, że na przyjaciół zawsze można liczyć, że ślepa chęć władzy może doprowadzić do upadku, że w grupie/drużynie tkwi siła i moc.
Spektakl podobał się naszym uczniom, taką opinią podzielili się z nami tuż po nim, tym bardziej, że Thorin – przywódca krasnoludów – musiał zebrać swoją drużynę i znalazł ją wśród widzów. Patrykowi i Dominikowi przypadło w udziale odegrać role krasnoludów. Przedstawienie zakończyło się niezwykle istotnym przesłaniem – teatr wciąż jest ,,żywy”, ważny i potrzebny. Tego się trzymajmy . Do zobaczenia na wyjazdach na kolejne spektakle, ale to już w nowym roku szkolnym.