Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy MDJO i z tej okazji został przeprowadzony w naszej szkole konkurs wiedzowy z języka polskiego. Przedstawiciele klasy 7A, 7B,8A i 8B rywalizowali w szeroko pojętej tematyce polonistycznej. Należało się wykazać umiejętnościami m.in. w dziedzinie archaizmów, ortografii, interpunkcji, frazeologii, lektur szkolnych czy fleksji.
Warto zaznaczyć, że tegoroczny konkurs był łatwiejszy niż w ubiegłym roku, co raczej ucieszyło uczestników. Dodatkowy atut stanowiła forma zmagań. Było to lubiany przez uczniów Kahoot .
35 zagadnień migiem zostało pokonanych i ,,na pudle” stanęły:
I miejsce – Milena B. (7B)
II miejsce – Marysia S.(8B)
III miejsce – Karina S.(8A)
Gratuluję dziewczynom, gratuluję wszystkim uczestnikom i już dzisiaj zachęcam do przyszłorocznego udziału.
Pamiętajcie! Język ojczysty należy traktować w wymiarze skarbu narodowego i tak jak o przyjaźń, czy miłość należy o niego DBAĆ zawsze i wszędzie, bo jest: szumiący, syczący, ciszący i ą, ę – po prostu jedyny w swoim rodzaju.