„Są chwile w życiu… „

„Są chwile w życiu, które inspirują i nadają głębszy sens naszym działaniom. Ich cechą jest bezcenność”.

 

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie oraz Mieszkańcy Gminy Rusiec

 

Ogromne wzruszenie wywołały we mnie wyniki Plebiscytu Edukacyjnego Dziennika Łódzkiego – „Dyrektor Roku”, zakończonego 08.12.2023 r. Pierwszą moją reakcją były łzy… radości i niedowierzania.

Z całego serca dziękuję lokalnym Mikołajom za nominację do tego prestiżowego konkursu. Czuję się zaszczycona. Kiedy dowiedziałam się od redakcji o mojej nominacji, zaskoczenie mieszało się ze strachem.

Rywalizacja z Dyrektorami z całego województwa to ogromne wyzwanie. Chcę powtórzyć słowa, które już wcześniej zawarłam w autoprezentacji. Jestem częścią małej, lecz wyjątkowej społeczności, w której większość osób chętnie się angażuje i wspiera nasze placówki oświatowe. Inicjatywy rodziców z ZS – P w Ruścu choćby tylko z tego roku, takie jak organizacja Dnia Dziecka w formie pikniku z atrakcjami, teatralne przedstawienia rodziców dla dzieci, kiermasz bożonarodzeniowy, bal mikołajkowy, pokrywanie kosztów teatrzyków, warsztatów, planowany bal charytatywny – są dowodem ich ogromnego zaangażowania na rzecz dzieci. Doceniam inicjatywy mojej kadry pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego oraz pracę każdego pracownika Zespołu.

Dziękuję za wsparcie i pomoc Wójtowi Gminy Rusiec, kierownikom wszystkich jednostek gminnych, a lokalnym sponsorom za hojność.

Wyniki plebiscytu przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Zdobyłam II miejsce w województwie, ustępując jedynie przedstawicielowi dużego miasta – Łodzi. To dla mnie wielki zaszczyt, którego wartość w pełni doceniam. Mój sukces w plebiscycie to zasługa Was wszystkich. Dziękuję Wam serdecznie.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia życzę Państwu spokoju wewnętrznego, zdrowia, radości i poczucia – choć przez chwilę – magii świąt.

Z wyrazami wdzięczności

Dyrektor ZS-P w Ruścu

Aneta Grabarz