Dzień Życzliwości w naszej szkole :)

21 listopada to Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole również postanowiliśmy uhonorować tę okoliczność w nadziei, że to tylko symboliczna data, bowiem życzliwym należy być każdego dnia, a nie od święta. Wierzymy, że był to dzień miły dla wszystkich – i tych małych, i tych dużych 😁.
Dziewczęta z SU roznosiły kartki z życzeniami, pozdrowieniami i podziękowaniami, które wrzucaliście od kilku dni do Skrzynki Życzliwości. Pojawił się również Słoik Życzliwości, z którego każdy mógł się ,,poczęstować” komplementem, dobrym słowem i pozdrowieniem. Na jednej z przerw młodsi członkowie naszej społeczności wzięli udział w kolorowaniu postaci i dłoni, które przyozdobiły jedną
z gazetek szkolnych. Każdy uczeń i nauczyciel został obdarowany Zakładką Życzliwości – niech to będzie pamiątka tego (mamy nadzieję) sympatycznie przeżytego dnia. Na języku polskim klasy 4b,5,6b, 8a wykonywały m.in. Drzewo Życzliwości, kartki („Jaki jestem”, „Jesteś …”, „Dziękuję Ci za …”, „Przepraszam za …”, Jestem wdzięczny za …”, itp.), uzupełniały Kodeks Życzliwości, a klasa 3 przyozdobiła swoją salę kolorowymi rysunkami z Bańkami Życzliwości. Dzisiejszy dzień jednym słowem przeżyliśmy twórczo i bardzo aktywnie.
Kochani, dzielmy się uśmiechem, okazujmy sobie życzliwość, ponieważ są to takie wartości, które przy dzieleniu mnożą się i przynoszą piękne „owoce” , a nic nas nie kosztują. Nie bądźmy „ludożercami”. Pamiętajcie: ŻYCZLIWY=SZCZĘŚLIWY!!!