Wycieczka klas drugich i trzeciej do Warszawy

20 września 2023 r. razem z klasą 2a i 2b pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy.
O godzinie 6.00, po zajęciu miejsc w autokarze, ruszyliśmy w stronę naszej stolicy. Pierwszym punktem był spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Barbakan, warszawską Syrenkę i kamienicę, w której mieszkał legendarny Bazyliszek. Następnie, spacerkiem doszliśmy pod Belweder, a później oglądaliśmy honorową zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
O godzinie 13.00, w restauracji przy PGE Narodowym, konsumowaliśmy obiad. Po posiłku, szlakiem „Poczuj się jak VIP”, udaliśmy się na zwiedzanie stadionu.
O 16.00 dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik, by samodzielnie wykonywać doświadczenia, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Rozmowa z robotem-Kopernikiem, „pedałujący szkielet”, znikające panie (Anetka i Edytka), to tylko kilka niesamowitych atrakcji, w których braliśmy udział.
Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem piękna naszej stolicy. Wczorajsza wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci. Zgodnie uznaliśmy, że wyjazd można uznać za bardzo udany.
E. Majchrzak
A. Adamczyk
T. Łudczak