Wycieczka klas I i II do Wrocławia

21VI2023 r. – 53 uczniów klas I – II z wychowawcami uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia.

O godzinie 10.00 spotkaliśmy się z panią przewodnik. Zapoznała nas ona z ciekawostkami, związanymi ze Starym Miastem. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika, zachwyciły wszystkich. Idąc w kierunku Starego Miasta, szukaliśmy po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po znalezieniu ich robili sobie z nimi zdjęcia. Ogromne wrażenie wywarła na nas Biblioteka Ossolińskich, która przeniosła ich w odległe czasy. Dalszy spacer z panią przewodnik to Ostrów Tumski – znana wszystkim urokliwa wrocławska wyspa. Następnie spacerkiem udaliśmy się na kilkuminutową sesję zdjęciową pod wrocławskie „żeberka”. Podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek, zawieszonych przez zakochane pary. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze. Wszyscy, z zapartym tchem, podziwiali piękne widoki. Następnie udaliśmy się na dwugodzinny spacer po wrocławskim zoo. W oceanarium dzieci z zapartym tchem oglądały morskie stworki. O godz. 17.00 udaliśmy się do parku fontann i tam podziwialiśmy piękny koncert wody i dźwięku.

Jesteśmy pewni, że warto było pojechać i poznać Wrocław. Mamy nadzieję, że kiedyś tam wrócimy.