Komórkowy zawrót głowy

Podczas lekcji biologii uczniowie klas 5tych poznali budowę komórki zwierzęcej, roślinnej i bakteryjnej, czyli najmniejszego elementu budowy organizmu. Ich wielkość i kształt jest bardzo zróżnicowana, ponieważ zależy od pełnionych funkcji. Modele komórek zwierzęcych wykonane zostały w kilkuosobowych zespołach.  Kolejnym zadaniem – tym razem dla chętnych – realizowanym w ramach zadania domowego, było skonstruowanie modelu komórki roślinnej lub bakteryjnej.Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością. Do stworzenia modeli wykorzystali różne materiały: plastelinę, styropian, filc, slime, drewno, włóczkę, a także galaretkę, owoce i makaron. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiającą organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Zapraszamy do galerii zdjęć.