Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W 2022 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizując „Tydzień Tabliczki Mnożenia” 3- 7 października. W tym czasie uczniowie klas IV – VIII aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia podczas lekcji matematyki. Z tej okazji wykonano również gazetkę w klasie matematycznej.

Po dobrym treningu uczniowie przystąpili do zdania egzaminu z tabliczki mnożenia. Każdy uczeń otrzymał losowo karteczkę z przykładami mnożenia i dzielenia, gdy poprawnie rozwiązał wszystkie w czasie 3-5 minut to zdobył tytuł „Eksperta tabliczki Mnożenia”. Otrzymał również ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Organizator konkursu: p. Grażyna Dolata

Egzaminatorami tabliczki mnożenia w szkole byli uczniowie klasy VII – asystenci, którzy pomagali w przeprowadzeniu egzaminu i sprawdzaniu wyników. Była to wielka frajda dla uczniów.

Komisja Egzaminacyjna :

– Maja Grabarz

– Karolina Mrowińska

– Szymon Mielczarek

Uczestnicy konkursu: uczniowie klas IV – VIII.

Tytuły Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymali:

Klasa IV-

I miejsce – Ludwik Krawczyk

II miejsce- Miłosz Krzyżański

III miejsce- Patryk Szkudlarek

Klasa V a-

I miejsce – Kinga Kraszewska

II miejsce- Julia Bzikowska

III miejsce- Zuzanna Mizera

Klasa V b-

I miejsce – Mateusz Bartosik

II miejsce- Tymek Kamieniak

III miejsce- Pola Płuciennik

 

Klasa VI a-

I miejsce – Lena Kilan

Klasa VI b-

I miejsce – Oliwia Puchała

II miejsce- Zosia Ławniczek

III miejsce- Lena Gajda

Klasa VII a-

I miejsce – Wiktor Bartosik

II miejsce- Krystian Grzelak

III miejsce- Bartosz Ochocki

Klasa VII b –

I miejsce – Mateusz Bednarek

Klasa VIII –

I miejsce – Michał Flaszka

II miejsce- Wiktoria Sudoł

III miejsce- Damian Schabowicz