Energylandia to coś więcej niż wesołe miasteczko

27 września klasy 7a, 7b i 8 wzięły udział w wycieczce integracyjnej z okazji Dnia Chłopaka do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Wszyscy uczestnicy wycieczki są zgodni, że Energylandia to coś więcej niż wesołe miasteczko. To prawdziwe centrum rozrywki. Cały dzień mogliśmy korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Podobały nam się strefy tematyczne: Familijna, Bajkolandia, Ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród,Aqulantis,9 scen widowiskowych , kino 7D,Extreme Show, pokazy edukacyjne, Big Milk Water Park, Tropical Fun Exotic Island. W parku mieliśmy do dyspozycji 106 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne ,typu Dragon – odwrócona kolejka górska, co oznacza, że jej pociąg porusza się podwieszony pod torem. Na terenie parku, podczas przypadkowych spotkań, dzieliliśmy się wrażeniami. Wiele osób polecało roller coastery: Boomerang ,Hyperion, Zadrę i Formułę , a innych ………radowała kolejka Energuś Śmiej Żelki. Opiekunów nie dziwił fakt ,że uczniowie zjedli obiad w rekordowym tempie, po to , aby nie marnować czasu na wyborną zabawę. Park znajduje się na 43 ha powierzchni, więc nie sposób skorzystać w ciągu jednego dnia z wszystkich atrakcji , dlatego planujemy tam jeszcze wrócić. Za poświęcony cały dzień na rzecz uczniów naszej szkoły dziękuję moim koleżankom-opiekunom wycieczki: Iwonie Kurzawie, Eli Pilarczyk –Janus, Beacie Fornal-Buczek i Ilonie Kamieniak.

A.Stępień