Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ruścu miało miejsce w lokalnym Gminnym Ośrodku Kultury. Ze względu na trwające prace remontowe w szkole, korzystaliśmy z gościnności pani dyrektor i pracowników GOK- u, którzy służyli nam pomocą. Ku naszej uciesze, do dyspozycji była prawdziwa scena!!! Uroczystość przygotowali uczniowie klas 7a i 8, pod kierunkiem p. Agnieszki Stępień i p. Ilony Kamieniak. Scenerię tworzyły kompozycje z kwiatów, owoców i warzyw- darów lata. Część pierwszą stanowiło pożegnanie wakacji z pokazem mody z kolekcji ,,Lato 2022’’. Pokaz nawiązywał do wakacyjnych motywów i wspomnień. Wystąpili w nim między innymi: Wędkarz, Podróżnik, Turysta-Rowerzysta, Makowa Panienka, Plażowiczka, Zielarka, Grzybiarz, Wakacyjna Miłość, Smakosz Potraw z Grilla, Ogrodnik. Aplauz, wśród najmłodszych widzów , spod sceny ,wzbudzili Deskorolkarze i Rolkarze. Schola zaprezentowała piosenki pt. ,,Biegnij przed siebie’’ i ,,Znowu do szkoły’’. W części drugiej , poświęconej rocznicy wybuchu II wojny światowej, usłyszeliśmy fragmenty tematycznej muzyki filmowej i piosenkę ,,Biały krzyż’’ w wykonaniu scholi szkolnej pod kierunkiem p. Jolanty Kieruzel i p. Roberta Trojanowskiego. Za nagłośnienie i obsługę sprzętu dziękujemy p. Wiesławowi Brzozowskiemu. Z przedstawienia wynikał wniosek, że z wojna jest nie do opisania, nie do opowiedzenia i tak naprawdę nie do zapisania. Nie ma powodów i dowodów, żeby obwiniać niewiadome, toteż początku wszystkiego musimy szukać w nas samych. ,,Szukamy i nadal mało wiemy’’. Do powyższego wniosku odniosła się p. dyrektor szkoły – Aneta Grabarz , która przypomniała nam skutki wojny na Ukrainie i związane z nią przymusowe emigracje rodzin, z których pochodzą nasi nowi uczniowie. Delegacja szkoły złożyła też kwiaty na Mogile Trzech Żołnierzy Polskich 30 Dywizji Piechoty Armii ,,Łódź’’ Poległych w Obronie Ojczyzny we Wrześniu 1939 Roku.

A. Stępień