„Takie chwile jak ta, to nasze zwycięstwo!”

Hasło to przyświecało tegorocznej akademii, podczas której ósmoklasiści pożegnali się z naszą szkołą, a młodsi wraz z dyrekcją oraz nauczycielami pożegnali absolwentów.

I część – oficjalna – rozpoczęła się tradycyjnym dla naszej szkoły polonezem, po czym nastąpiły przemówienia, a także ślubowanie uczniów klas ósmych oraz podziękowania dla sponsorów, bez których nie mielibyśmy m.in. nowoczesnego sprzętu multimedialnego, nowoczesnych klasopracowni. W tej części również były Naczelnik Gminy Rusiec – p. Leon Cywiński- przekazał pod opiekę na ręce p. dyrektor pamiątkową Kronikę Gminy Rusiec – spuściznę historyczną naszej małej Ojczyzny.

II część – artystyczna, prowadzona już przez najstarsze klasy – poświęcona była podziękowaniom dla dyrekcji, osób kierujących placówką, sponsorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji, obsługi i osób najważniejszych dla każdego dziecka – rodziców.

Albert Camus powiedział kiedyś: „ Od chwili, gdy nauczyłem się wspominać, nie nudziłem się już wcale” i rzeczywiście – uroczystość była poświęcona wspomnieniom tych doświadczeń, które zbudowały osiem lat wspólnego szkolnego życia, pięknych lat. Wspomnienia przewijały się w słowie, w piosenkach, w scence humorystycznej. Był czas na śmiech i moment na uronienie łzy.

Przed naszymi ósmoklasistami otwarte drzwi szkół średnich – kolejnego etapu w ich edukacyjnej podróży. Wierzymy, że wiedza, umiejętności i sprawności u nas zdobyte, będą im służyły, że będą umieli rozwiązywać problemy, a nie od nich uciekać, że będą umieli dostrzec w drugim człowieku dobro, jego potrzeby i świat, że tolerancja będzie im zawsze towarzyszyła.

Po części artystycznej nadszedł czas na rozdanie nagród i stypendiów za najwyższe osiągnięcia edukacyjne, nagród za osiągnięcia sportowe, listów gratulacyjnych dla rodziców.

Ktoś powiedział, że najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą.

Życzymy wszystkim, żeby te przyszłe wspomnienia obfitowały tylko w same szczęśliwe, beztroskie i słoneczne godziny, a na najbliższe dwa letnie miesiące życzymy cudownych, słonecznych wakacji :).

„Ale to już było i nie wróci więcej. I choć tyle się zdarzyło, to do przodu wciąż wyrywa głupie serce …”. Wszystko ma swoje miejsce i swój czas. Czas uczniów z rocznika 2007 w naszej szkole należy już do zamkniętych. Niech im się wiedzie jak najlepiej. Osiem lat za nimi, drogi rozejdą się, a „za murami przyszłość (…), a w murach tych wspomnienie i jedna mała łza”. Pozostaną w naszych sercach i wspomnieniach.