„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…”

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…”

Pod takim hasłem 12.04.2022 r. uczniowie naszej szkoły wystawili rocznicowo-wielkanocny montaż słowno-muzyczny, podczas którego całej społeczności szkolnej przypomnieli o naszym WIELKIM POLAKU Janie Pawle II, który 2IV2005 roku „odszedł do domu ojca”. W drugiej części apelu nasi szkolni artyści nawiązali do świąt wielkanocnych, do czasu kiedy symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

Apel upamiętniał mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Uczniowie w swych wystąpieniach zwrócili uwagę na różnorodne znaczenie krzyża, który jest symbolem cierpienia ale też – tak ważnej w dzisiejszych czasach – pomocy oraz ofiarności. Dzieci chciały skłonić obecnych do zadumy nad symbolem krzyża i zmartwychwstania Jezusa. Uświadomiły wszystkim jak ważnym świętem dla katolików jest Wielkanoc. Na koniec pani dyrektor Aneta Grabarz złożyła zebranym życzenia, by Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.