Mikołajkowe kino

9 grudnia, w ramach szkolnych obchodów MIKOŁAJEK, uczniowie klas 4ab, 5ab,8ab wybrali się wraz z opiekunami do kina na film idealnie pasujący do przedświątecznego klimatu – „Jak zostać św. Mikołajem 2”.

Na północy bajkowej Grenlandii znajduje się dom, w którym mieszka 12-letnia Lucia z rodzicami. Jest ona pierwszą dziewczynką uczącą się w międzynarodowej szkole dla Mikołajów. W dniu, w którym maszyna prezentowa ma rozpocząć produkcję, najlepszy przyjaciel Lucii – Oskar zostaje oskarżony o kradzież magicznego kryształu Króla Zimy. Dziewczynka jest zdeterminowana, by walczyć z niesprawiedliwością. Razem z Oskarem uciekają, aby odnaleźć prawdziwego złodzieja i udowodnić niewinność chłopca. Wkrótce odkrywają tajne stowarzyszenie Szarych Braci, którzy przysięgli zniszczyć kryształ i na zawsze zgasić blask Bożego Narodzenia. Lucia uświadamia sobie, że stawka jest dużo większa niż myślała. Przyjaciele muszą pokonać bractwo, aby ocalić Święta i Króla Zimy.

Oczywiście wszystko kończy się tak jak powinno, czyli dobro wygrywa ze złem.

Z ulgą odsapnęliśmy, że to tylko film, bo jak wyglądałoby nasze życie bez Świąt Bożego Narodzenia, bez ich magii, nie wspominając już o Mikołaju i prezentach???

Wyjazd możemy zaliczyć do udanych, gdyż oprócz kształcenia umiejętności twórczego analizowania dzieła filmowego, mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt, pobyć razem w zupełnie innej scenerii niż szkolne mury.