Szlakiem łódzkich atrakcji, czyli słów kilka o wyprawie do Łodzi :)

Nie zawsze trzeba jechać daleko, żeby zobaczyć coś nowego, coś ciekawego i żeby dobrze się przy tym bawić 🙂 Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych i piątych, które 6 października br. wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem skrupulatnie zaplanowanego wyjazdu był Łódzki Ogród Botaniczny im.  Jakuba Mowszowicza. Ogród ten powstał w 1929 r. na terenie parku Źródliska. Obecnie to jeden z największych parków w Polsce. Tutaj, na obszarze 67 ha, rośnie ponad 3 tys. gatunków, odmian i mieszańców roślin! Po wizycie w ogrodzie nasi wycieczkowicze udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie na zróżnicowanych tematycznie sekcjach/wystawach czwarto- i piątoklasiści mieli okazję poeksperymentować i poznać odpowiedzi na wiele trudnych pytań dotyczących przetwarzania energii, budowy mikroświata czy rozwoju cywilizacji. Przedostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w parku trampolin „Saltos”. Tutaj dopiero się działo! 🙂  Wielu naszych uczniów miało okazję przekonać się o tym, że posiadają niebywałe zdolności akrobatyczne ;). Liczni zadziwiali kolegów i opiekunów swoją  gibkością, zwinnością i brakiem strachu 🙂 Dwie godziny szaleństwa na trampolinach minęły bardzo szybko. Wyjazd do Łodzi zakończył postój na posiłek, który wyskakani uczniowie zjadali z wielkim apetytem. W doskonałych humorach, wszyscy cali i zdrowi wrócili do Ruśca 🙂