Wycieczka do Energylandii

29 września klasy 6 wzięły udział w wycieczce integracyjnej z okazji Dnia Chłopaka do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Wszyscy uczestnicy wycieczki są zgodni, że Energylandia to coś więcej niż wesołe miasteczko. To prawdziwe centrum rozrywki. Cały dzień mogliśmy korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Podobały nam się strefy tematyczne: Familijna, Bajkolandia, Ekstremalna, Water Park, Smoczy Gród, Aqulantis, 9 scen widowiskowych, kino 7D, Extreme Show, pokazy edukacyjne, Big Milk Water Park, Tropical Fun Exotic Island. W parku mieliśmy do dyspozycji 106 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, typu Dragon – odwrócona kolejka górska, co oznacza, że jej pociąg porusza się podwieszony pod torem. Na terenie parku, podczas przypadkowych spotkań, dzieliliśmy się wrażeniami. Wiele osób polecało roller coastery: Boomerang, Hyperion, Zadrę i Formułę , a innych ……… radowała kolejka Energuś Śmiej Żelki. Opiekunów nie dziwił fakt, że szóstoklasiści zjedli obiad w rekordowym tempie, po to, by nie marnować czasu, który mogli przeznaczyć na wyborną zabawę. Park znajduje się na 43 ha powierzchni, więc nie sposób skorzystać w ciągu jednego dnia z wszystkich atrakcji, dlatego planujemy tam jeszcze wrócić z okazji Dnia Kobiet.

A. Stępień