Pasowanie naszych pierwszoklasistów :)

29.09.2021 r. od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej, ubrani w strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – a wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów klasy 2a, 2b, 3, przedszkolaków, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Rozwiązane zagadki, pięknie zaśpiewane piosenki, kwiaty wręczone dyrekcji, wychowawczyni oraz pani Joli Rychlewskiej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pasuję Cię na ucznia/uczennicę – dumnie mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką – ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali „słodki” poczęstunek, za który serdecznie dziękują PIERWSZACY oraz ich wychowawczyni.