Dogoterapia w klasach I-III

11 maja 2021 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się zajęcia z dogoterapii. Jest to metoda polegająca na wspomaganiu procesu rehabilitacji i terapii, z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów. Dzieci z klas 1-3, pod okiem specjalistki, w czasie swobodnej zabawy z czworonogami poznawały budowę psa, ćwiczyły koncentrację oraz stymulowały wszystkie zmysły.

Inka, Bruno oraz ich właścicielka pokazali uczniom jak należy zachowywać się w kontaktach z psem oraz podczas sytuacji zagrożenia. Uczniowie z ogromną radością podziwiali sztuczki, którymi popisywały się psiaki. Najbardziej przypadła im do gustu zabawa w policjanta i złodzieja oraz naśladowanie czworonogów: „Na podłodze siedzi pies, co on robi to ja też”. Na znak zawartej przyjaźni dzieciaczki nakarmiły nowych przyjaciół ulubionym, psim przysmakiem. Szerokie uśmiechy na twarzach uczniów były oceną wystawioną za wspólne spędzenie czasu.