21 dzień marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa.

Data jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21 Chromosom. Aby zainteresować społeczeństwo szkolne sytuacją osób z tą wadą, zachęcamy do okazania solidarności z nimi poprzez założenie kolorowych skarpet nie do pary.

Ze względu na fakt, iż 21 marca w tym roku wypada w niedzielę, my proponujemy aby założyć owe skarpety w poniedziałek, tj. 22.03.2021 r.

Różne skarpetki stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Skarpetki mogą być w paski, kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Zachęcamy wszystkich do założenia dwóch różnych skarpetek na znak uznania ludzkiej unikalności.